SPZOZ w Garwolinie, ul. Lubelska 50   sekretariat@spzozgarwolin.pl

Witamy na stronie Pogotowia Ratunkowego w Garwolinie
nasz adres: ul.Staszica 18, 08-400 Garwolin

  Informujemy, że zespoły Ratownictwa Medycznego zabezpieczają pod względem medycznym miasto i powiat Garwolin wyjeżdżając do zadań. Świadczenia udzielane sa przez dwa zespoły ratownictwa medycznego specjalistyczne "S" i jeden zespół ratownictwa medycznego podstawowy "P".
 W skład zespołów wchodzą osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych w tym: lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny.

  Zespół ratownictwa medycznego wyposażony jest w specjalistyczny środek transportu sanitarnego spełniający cechy techniczne i jakościowe określone w Polskich Normach.
 Pogotowie ratunkowe udziela świadczeń zdrowotnych w razie wypadku, urazu, porodu, nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia powodującego zagrożenie życia

Informujemy, że stanowisko dyspozytorskie w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Siedlcach wyposażone jest w aparaty telefoniczne umożliwiające identyfikację numeru osoby zgłaszającej zdarzenie. Wprowadzona jest baza numerów budek telefonicznych na terenie powiatu i ich lokalizacja. Podczas rozmowy na wyświetlaczu pojawia sie lokalizacja budki, co w dużym stopniu ułatwia dyspozytorom wyeliminowanie fałszywych wezwań.
 Ważnym elementem Pogotowia Ratunkowego jest komputerowy rejestrator rozmów telefonicznych, który zapisuje treść rozmowy przychodzącej i wychodzącej z Pogotowia Ratunkowego. Stanowisko dyspozytorskie posiada łączność z karetkami za pomocą radiotelefonów i telefonów komórkowych.

Wybierając numer 999 lub 112 lub 025 644-72-55 pamiętaj:

  1. Pogotowie nie leczy, udziela pomocy medycznej
  2. Wzywaj Pogotowie w stanach bezpośredniego zagrożenia życia a wszczeglności: utraty przytomności, upadków z wysokości, złamań, wypadków komunikacyjnych, nagłych zaburzeń świadomości, nagłej duszności, rażenia prądem elektrycznym lub piorunem, porodu i dolegliwości związanych z ciążą oraz nagłych zachorowań w miejscu publicznym
  3. Wyraźnie powiedz co się stało i gdzie znajduje się chory/poszkodowany. Podaj dokładny adres miejsca zdarzenia
  4. Czekaj na zespół w widocznym miejscu na drodze lub poproś inna osobę aby czekała i wskazała dokładnie gdzie znajduje się osoba potrzebująca pomocy
  5. Nie wzywaj zespołu medycznego dla zabawy lub bez potrzeby

Informacja mammografia

Szanowna Pani,

Warto zadbać o swoje zdrowie i życie

Jeśli jesteś w wieku 50 do 69 lat

Zgłoś się na bezpłatne badania mammograficzne

do Pracowni Mammograficznej

Szpitala Powiatowego

w

Garwolinie ul. Lubelska 50

Czekamy na Ciebie od poniedziałku do piątku

w godz. 800-1800

ZAPRASZAMY!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.