SPZOZ w Garwolinie, ul. Lubelska 50   sekretariat@spzozgarwolin.pl

Zmarł dr Stanisław Godlewski

SP ZOZ w Garwolinie ze smutkiem informuje, że dnia 10 lipca 2023 r. w wieku 87 lat zmarł dr Stanisław Godlewski, były dyrektor ZOZ w Garwolinie, wieloletni ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych, mentor lekarskiego pokolenia.

Dr Stanisław Godlewski w 1960 roku ukończył Akademię Medyczną w Warszawie. Od 1961 roku związany zawodowo z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Garwolinie - obecnie Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Garwolinie. W 1969 roku ukończył II stopień specjalizacji z Chorób Wewnętrznych. W latach 1978-1980 dyrektor ZOZ w Garwolinie. Od 1980 roku zastępca ordynatora, a od 1986 roku ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Po raz pierwszy sprawował tę funkcję w latach 1986-1992, a następnie w latach 1999-2000 i w roku 2004. W latach 2005 - 2009 kierownik przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Garwolinie.

Dr Stanisław Godlewski został zapamiętany nie tylko jako wyjątkowy i doświadczony lekarz i ordynator, ale również mentor specjalizujących się na Oddziale Chorób Wewnętrznych lekarzy. Założył podwaliny pod sprawne funkcjonowanie tego oddziału, jak również warunki dla jego rozwoju. Dzięki jego determinacji znalazła tam możliwość ukończenia specjalizacji duża grupa lekarzy, co owocuje obecnie tym, że garwoliński Oddział Chorób Wewnętrznych znajduje się w czołówce jednostek kształcących lekarzy rezydentów na Mazowszu.

W pamięci współpracujących z nim lekarzy pozostanie na zawsze jako nauczyciel nie tylko medycyny, ale również lekarskiego życia. W ich opinii dzięki niemu powstała tam dobra, rodzinna atmosfera pracy, która trwa do dzisiaj.

Zawsze gdy potrzebował pomocy medycznej, jako jednostkę ją świadczącą wybierał Oddział Chorób Wewnętrznych SP ZOZ w Garwolinie, z którym był związany przez tak wiele lat. Zmarł podczas leczenia na Sali Intensywnego Nadzoru tego oddziału. Wymiar symboliczny jego odejścia podkreśla fakt, że w miejscu gdzie obecnie znajduje się ta sala, przed remontem oddziału znajdował się gabinet lekarski, jego wieloletnie miejsce pracy.

Pogrążonej w żałobie rodzinie składamy serdeczne kondolencje.

Najnowsze aktualności

  • 29 marzec 2024

    Życzenia Wielkanocne 2024

    Radosnych świąt Wielkanocnych, Pełnych pokoju i przeżytych w zdrowiu, Wszystkim pacjentom i pracownikom, Życzy Dyrektor SP ZOZ w…
  • 01 listopad 2023

    Odszedł dr Wiesław Marszał

    W zadumie pierwszych dni listopada wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata. W tym roku środowisko medyczne z…

Informacja mammografia

Szanowna Pani,

Warto zadbać o swoje zdrowie i życie

Jeśli jesteś w wieku 50 do 69 lat

Zgłoś się na bezpłatne badania mammograficzne

do Pracowni Mammograficznej

Szpitala Powiatowego

w

Garwolinie ul. Lubelska 50

Czekamy na Ciebie od poniedziałku do piątku

w godz. 800-1800

ZAPRASZAMY!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.