SPZOZ w Garwolinie, ul. Lubelska 50   sekretariat@spzozgarwolin.pl

Radosnych świąt Wielkanocnych,
Pełnych pokoju i przeżytych w zdrowiu,
Wszystkim pacjentom i pracownikom,
Życzy Dyrektor SP ZOZ w Garwolinie
Krzysztof Żochowski

W zadumie pierwszych dni listopada wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata.

W tym roku środowisko medyczne z naszego powiatu i województwa w trakcie tego okresu poruszyła wiadomość o śmierci dr-a Wiesława Marszała, specjalisty chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej i medycyny ratunkowej.

Dr Wiesław Marszał - ur. 28.12.1963 r. - zm.  27.10.2023 r. -  był w latach 2010-2020 związany z SPZOZ w Garwolinie, pracując w jednym z najbardziej wymagających miejsc Szpitala Powiatowego: Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

W swojej karierze zawodowej pełnił m.in.  funkcję dyrektora Szpitala Grochowskiego i Szpitala MSWiA, był konsultantem wojewódzkim w dziedzinie medycyny ratunkowej na Mazowszu, zastępcą dyrektora Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, członkiem Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych, sędzią Okręgowego Sądu Lekarskiego w Warszawie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 4 listopada (sobota) o godz. 11:00 nabożeństwem żałobnym w kościele  p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce.  Lekarz spocznie na cmentarzu parafialnym w Zielonce.

Pogrążonej w żałobie rodzinie składamy serdeczne kondolencje.

MINISTERSTWO  ZDROWIA DOFINANSUJE ZAKUP NOWEGO AMBULANSU SANITARNEGO DLA POTRZEB ZESPOŁÓW RATOWNICTWA MEDYCZNEGO SPZOZ W GARWOLINIE

W dniu 11 października 2023 r. Ministerstwo Zdrowia pozytywnie rozpatrzyło złożony przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie wniosek na wsparcie infrastruktury ratownictwa medycznego w zakresie zakupu ambulansów dla zespołów ratownictwa  medycznego wraz z dodatkowym wyposażeniem ze środków subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych wyodrębnionego z funduszu medycznego.

Wartość dofinansowania: 600 000,00 zł

W ramach dofinansowania zostanie zakupionbuly nowy ambulans sanitarny wraz z następującym wyposażeniem:

- wideolaryngoskop,

- urządzenie do bezpiecznego oczyszczania powietrza wbudowane w pojazd lub umożliwiające montaż w pojeździe,

- urządzenie do przenoszenia pacjenta siedzącego o nośności co najmniej 170 kg z systemem trakcyjnym umożliwiającym zsuwanie pacjenta po schodach,

- nosze z systemem elektrycznego wspomagania podnoszenia, opuszczania oraz załadunku noszy

Prezentacja bonów z ministrem i prezesem Agencji Rezerw StrategicznychBON na zakup ambulansu

Przy okazji odbioru "bonu" na zakup ambulansu wraz z wyposażeniem, SPZOZ w Garwolinie z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych otrzymał darowiznę w postaci 2 respiratorów transportowych, defibrylatora i urządzenia do kompresji klatki piersiowej. Wartość otrzymanego sprzętu wynosi ok. 350 000,00 zł.

Sprzęt medyczny

Wszystkim ratownikom medycznym z okazji ich święta, życzymy dużo siły i wytrwałości w pełnieniu trudnego i pięknego zawodu, który wybrali.
Niech ratowanie życia ludzkiego przynosi satysfakcję i nadzieję, a dobra atmosfera w pracy będzie źródłem radości i wsparcia.

Jednocześnie składamy gratulacje trzem ratownikom, pracującym w ramach naszego SPZOZ – Magdalenie Czyszek, Łukaszowi Świesiulskiemu i Jarosławowi Rękawkowi, którzy zostali w dniu dzisiejszym odznaczeni Medalami Pamiątkowymi przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Serdeczne gratulacje!

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Po raz pierwszy Dzień Ratownictwa Medycznego świętowany był 13 października 2006 roku i został powołany ustawą z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Najnowsze aktualności

  • 29 marzec 2024

    Życzenia Wielkanocne 2024

    Radosnych świąt Wielkanocnych, Pełnych pokoju i przeżytych w zdrowiu, Wszystkim pacjentom i pracownikom, Życzy Dyrektor SP ZOZ w…
  • 01 listopad 2023

    Odszedł dr Wiesław Marszał

    W zadumie pierwszych dni listopada wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata. W tym roku środowisko medyczne z…

Informacja mammografia

Szanowna Pani,

Warto zadbać o swoje zdrowie i życie

Jeśli jesteś w wieku 50 do 69 lat

Zgłoś się na bezpłatne badania mammograficzne

do Pracowni Mammograficznej

Szpitala Powiatowego

w

Garwolinie ul. Lubelska 50

Czekamy na Ciebie od poniedziałku do piątku

w godz. 800-1800

ZAPRASZAMY!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.