SPZOZ w Garwolinie, ul. Lubelska 50   sekretariat@spzozgarwolin.pl

W zadumie pierwszych dni listopada wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata.

W tym roku środowisko medyczne z naszego powiatu i województwa w trakcie tego okresu poruszyła wiadomość o śmierci dr-a Wiesława Marszała, specjalisty chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej i medycyny ratunkowej.

Dr Wiesław Marszał - ur. 28.12.1963 r. - zm.  27.10.2023 r. -  był w latach 2010-2020 związany z SPZOZ w Garwolinie, pracując w jednym z najbardziej wymagających miejsc Szpitala Powiatowego: Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

W swojej karierze zawodowej pełnił m.in.  funkcję dyrektora Szpitala Grochowskiego i Szpitala MSWiA, był konsultantem wojewódzkim w dziedzinie medycyny ratunkowej na Mazowszu, zastępcą dyrektora Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, członkiem Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych, sędzią Okręgowego Sądu Lekarskiego w Warszawie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 4 listopada (sobota) o godz. 11:00 nabożeństwem żałobnym w kościele  p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce.  Lekarz spocznie na cmentarzu parafialnym w Zielonce.

Pogrążonej w żałobie rodzinie składamy serdeczne kondolencje.

MINISTERSTWO  ZDROWIA DOFINANSUJE ZAKUP NOWEGO AMBULANSU SANITARNEGO DLA POTRZEB ZESPOŁÓW RATOWNICTWA MEDYCZNEGO SPZOZ W GARWOLINIE

W dniu 11 października 2023 r. Ministerstwo Zdrowia pozytywnie rozpatrzyło złożony przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie wniosek na wsparcie infrastruktury ratownictwa medycznego w zakresie zakupu ambulansów dla zespołów ratownictwa  medycznego wraz z dodatkowym wyposażeniem ze środków subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych wyodrębnionego z funduszu medycznego.

Wartość dofinansowania: 600 000,00 zł

W ramach dofinansowania zostanie zakupionbuly nowy ambulans sanitarny wraz z następującym wyposażeniem:

- wideolaryngoskop,

- urządzenie do bezpiecznego oczyszczania powietrza wbudowane w pojazd lub umożliwiające montaż w pojeździe,

- urządzenie do przenoszenia pacjenta siedzącego o nośności co najmniej 170 kg z systemem trakcyjnym umożliwiającym zsuwanie pacjenta po schodach,

- nosze z systemem elektrycznego wspomagania podnoszenia, opuszczania oraz załadunku noszy

Prezentacja bonów z ministrem i prezesem Agencji Rezerw StrategicznychBON na zakup ambulansu

Przy okazji odbioru "bonu" na zakup ambulansu wraz z wyposażeniem, SPZOZ w Garwolinie z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych otrzymał darowiznę w postaci 2 respiratorów transportowych, defibrylatora i urządzenia do kompresji klatki piersiowej. Wartość otrzymanego sprzętu wynosi ok. 350 000,00 zł.

Sprzęt medyczny

Wszystkim ratownikom medycznym z okazji ich święta, życzymy dużo siły i wytrwałości w pełnieniu trudnego i pięknego zawodu, który wybrali.
Niech ratowanie życia ludzkiego przynosi satysfakcję i nadzieję, a dobra atmosfera w pracy będzie źródłem radości i wsparcia.

Jednocześnie składamy gratulacje trzem ratownikom, pracującym w ramach naszego SPZOZ – Magdalenie Czyszek, Łukaszowi Świesiulskiemu i Jarosławowi Rękawkowi, którzy zostali w dniu dzisiejszym odznaczeni Medalami Pamiątkowymi przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Serdeczne gratulacje!

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Po raz pierwszy Dzień Ratownictwa Medycznego świętowany był 13 października 2006 roku i został powołany ustawą z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garwolinie informuje, że z dniem 19.10.2023r. wznawia działalność poradnia pulmonologiczna, mieszcząca się na parterze budynku Przychodni przy ul. Staszica 18.

Zapisy na przyjęcie przez lekarza pulmonologa będą prowadzone przez rejestrację przychodni począwszy od dnia 12.10.2023r. od wtorku do czwartku w godzinach 9-14  pod numerem telefonu 605 505 299.

Zachęcamy do zapisów!

Najnowsze aktualności

  • 01 listopad 2023

    Odszedł dr Wiesław Marszał

    W zadumie pierwszych dni listopada wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata. W tym roku środowisko medyczne z…
  • 13 październik 2023

    Dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia

    MINISTERSTWO ZDROWIA DOFINANSUJE ZAKUP NOWEGO AMBULANSU SANITARNEGO DLA POTRZEB ZESPOŁÓW RATOWNICTWA MEDYCZNEGO SPZOZ W…

Informacja mammografia

Szanowna Pani,

Warto zadbać o swoje zdrowie i życie

Jeśli jesteś w wieku 50 do 69 lat

Zgłoś się na bezpłatne badania mammograficzne

do Pracowni Mammograficznej

Szpitala Powiatowego

w

Garwolinie ul. Lubelska 50

Czekamy na Ciebie od poniedziałku do piątku

w godz. 800-1800

ZAPRASZAMY!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.