SPZOZ w Garwolinie, ul. Lubelska 50   sekretariat@spzozgarwolin.pl

11 lutego 2022 - wyjątkowe święto dla SPZOZ w Garwolinie

11 lutego to w kalendarzu Ochrony Zdrowia wyjątkowa data. Obchodzony jest wówczas bowiem Światowy Dzień Chorego, w którym szczególną pamięcią otaczani są zarówno pacjenci, jak i zajmujący się nimi personel.

11 lutego 2022 zostanie zapamiętany szczególnie w historii garwolińskiego SPZOZ. Ta wyjątkowa data połączyła bowiem zarówno ciepłe myśli związane z wspomnianym świętem, jak również konkretną pomoc dla chorych związaną z wyposażeniem Szpitala w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i karetkę, inaugurację programu zdalnego monitoringu KTG dla kobiet w ciąży na terenie powiatu, jak również uhonorowanie osób szczególnie zasłużonych w opiece nad pacjentami.

Nowoczesny sprzęt i karetka

Pracownia radiologii szpitala zwiększyła możliwości diagnostyczne dzięki zakupowi nowego 64-rzędowy aparat tomografii komputerowej. Na blok operacyjny trafił nowy aparat RTG - ramię "C", niezbędne przy większości operacji ortopedycznych. Ponadto Szpital zyskał dwa nowe aparaty USG - jeden dla pracowni USG, a kolejny, przyłóżkowy, dla Oddziału Intensywnej Terapii. Natomiast Pogotowie Ratunkowe w Garwolinie, zwiększyło swoją flotę o kolejną nowoczesną, dobrze wyposażoną karetkę specjalistyczną. Całość sprzętu została poświęcona przez ks. dziekana Stanisława Szymusia, proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

O środkach dzięki którym możliwe było sfinansowanie zakupu sprzętu i karetki, można przeczytać tutaj:

ZAKUP NIEZBĘDNEGO SPRZĘTU I ADAPTACJA POMIESZCZEŃ W ZWIĄZKU Z POJAWIENIEM SIĘ KORONAWIRUSA SARS-COV-2 NA TERENIE WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

Inauguracja programu zdalnego monitoringu KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu garwolińskiego

Również 11 lutego 2022 został zainaugurowany, odbywający się do tej pory w formie testowej, program zdalnego monitoringu KTG dla kobiet w ciąży z powiatu garwolińskiego. To kluczowe badanie czynności serca płodu, można od teraz wykonywać samodzielnie wypożyczywszy ze szpitala odpowiedni aparat, a jego wyniki są następnie zdalnie konsultowane, tak aby kobiety w ciąży miały świadomość tego, czy stan ich dziecka wymaga opieki szpitalnej, czy też jest z nim wszystko w porządku.

Uhonorowanie osób szczególnie zasłużonych w opiece nad pacjentami

Dr Samir Ismail, ordynator Oddziału Dziecięcego został uhonorowany odznaką "Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia", przyznawaną przez Ministra Zdrowia. Dekoracji Pana Doktora dokonał Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Garwolińskiego panem Waldemarem Trzaskowskim. Również w ten wyjątkowy dzień statuetkę „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” z rąk pana Starosty i pana Przewodniczącego odebrał ordynator Oddziału Wewnętrzno-Kardiologicznego Dr Marek Niedźwiedź.

Garść linków oraz galeria

O wspomnianych wyjątkowych wydarzeniach można było przeczytać na wielu lokalnych portalach informacyjnych, jak również obejrzeć dotyczący nich reportaż, w Kurierze Mazowieckim z dnia 11.02.2022.

Poniżej znajduje się garść linków do wybranych artykułów i wspomnianego reportażu oraz galeria zdjęć z gali odbywającej się w hotelu w Sulbinie.

Reportaż w Kurierze Mazowieckim z dnia 11.02.2022 (od 07:30 do 09:20)

Relacja z obchodów Światowego Dnia Chorego 2022 na portalu e-garwolin

Informacja na temat programu zdalnego monitoringu KTG na portalu e-garwolin

Informacja na temat odznaczenia dr-a Samira Ismaila na portalu e-garwolin

 

.

 

Najnowsze aktualności

  • 20 kwiecień 2022

    NPL przeniesiony do Szpitala

    Dyrekcja SPZOZ w Garwolinie informuje, że od dnia 21 kwietnia 2022 r. (czwartek) od godz. 18, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna…
  • 09 marzec 2022

    Szczepienia dla osób z Ukrainy

    Szpital Powiatowy w Garwolinie wyraził gotowość do przeprowadzania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19, dla osób uciekających…

Najnowsze ogłoszenia

Informacja mammografia

Kobieto!

Zadbaj o swoje zdrowie i życie

Jeśli jesteś w wieku 50 do 69 lat

Zgłoś się na bezpłatne badania mammograficzne

do Pracowni Mammograficznej

Szpitala Powiatowego

w

Garwolinie ul. Lubelska 50

Czekamy na Ciebie od poniedziałku do piątku

w godz. 800-1600

ZAPRASZAMY

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.