Tutaj jesteś: Strona główna  › Dla pacjenta  › Dieta mamy

Dieta mamy

Program pilotażowy „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży

oraz w okresie poporodowym - " DIETA MAMY 

Szpital Powiatowy w Garwolinie jest uczestnikiem programu  pilotażowego Ministerstwa Zdrowia realizowanego na  podstawie umowy z NFZ „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

Celem programu jest wdrożenie modelu żywienia zapewniającego kobietom w ciąży oraz w okresie poporodowym przebywającym na oddziałach szpitalnych optymalnego dla ich stanu wyżywienia oraz rozpowszechnianie zasad zdrowego odżywiania wśród pacjentek po zakończeniu pobytu w szpitalu.

Podczas pobytu w naszym Szpitalu pacjentki w ciąży oraz w okresie poporodowym mają możliwość skorzystania z konsultacji dietetyka. Potrzebę konsultacji należy zgłosić pielęgniarce lub położnej oddziałowej.

Ponadto przez 2 miesiące od zakończenia pobytu w szpitalu pacjentki mają możliwość skierowania pytań do szpitalnego dietetyka drogą elektroniczną na adres: dietetyk@spzozgarwolin.pl
podając numer księgi głównej - widnieje na karcie informacyjnej leczenia szpitalnego.

Informacje na temat prawidłowego żywienia kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdują się również na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej www.ncez.pl
 

 

JADŁOSPIS

na każdy dzień  pobytu pacjentek w ciąży i w okresie poporodowym w naszym szpitalu

  • Ilość odwiedzin strony: 3448